20 metų patirtis!

Medžiagos statybai, reklamai, gamybai ir spaudai

Polikarbonatai (PC)

KANALINIO POLIKARBONATO LAKŠTAI  

Kanalinio polikarbonato plokštės yra su oro tarpais kanaluose, pasižymi geromis šiluminėmis savybėmis, ypatingai atsparios smūgiams, aplinkos veiksniams bei UV spinduliams. Plačiai naudojamos stoginių, šiltnamių, terasų, švieslangių gamyboje.

MONOLITINIO POLIKARBANATO LAKŠTAI

Vientisos masės polikarbonato plokštės, pasižyminčios geromis šviesos pralaidumo savybėmis, ypatingai atsparios smūgiams, UV spinduliams. Plačiai naudojamos statybos, pramonės sektoriuje.

PROFILIUOTI POLIKARBONATO LAKŠTAI

Trapecinio ir banguoto profilio polikarbonato lakštai, pasižymintys ypatingu atsparumu smūgiams, aplinkos veiksniams ir UV spinduliams. Skirtingai nei profiliuoti PVC lakštai, polikarbonato lakštai tarnauja kelis kartus ilgiau. Plačiai naudojami stogelių, terasų, šiltnamių statyboje.

FASADINIAI POLIKARBONATO LAKŠTAI (CLICK)

Stori, su oro tarpais kanaliniai polikarbonato lakštai naudojami fasado apdailai. Plokštės išlaiko geras šilumines savybes bei praleidžia didelį srautą šviesos. Tarpusavyje susijungia be papildomų profilių „click” sistemos pagalba.

Polikarbonatai: kas tai?

Pagal cheminę struktūrą polikarbonatas priklauso polimerinių termoplastikų grupei, karbonatų pogrupiui. Polikarbonatai pasižymi savo stiprumu, tvirtumu, kietumu ir geromis optinėmis savybėmis. Jie gana lengvai apdirbami, termoformuojami ir liejami. Dėl savo teigiamų savybių polikarbonatai panaudojami daugelyje sričių.

Polikarbonatas pirmą kartą buvo atrastas 1898 metais vokiečių mokslininko Alfredo Einhorno, dirbusio Miuncheno universitete. Tačiau po 30 metų laboratorinių tyrinėjimų, šis plastikas dar nebuvo skirtas komerciniams tikslams. Tyrimai buvo atnaujinti 1953 metais, kai vokietis Hermanas Šnelis, dirbęs įmonėje Bayer, užpatentavo pirmąją polikarbonato gamybos liniją. 1955 metais buvo pradėtas gaminti polikarbonatas pavadinimu „Merlon”, 1980 metais prekinis ženklas pakeistas į Makrolon.

Tais pačiais 1953 metais, po vienos savaitės nuo „Bayer” atradimo, JAV mokslininkas Danielis Foksas, dirbęs „General Electric” įmonėje, taip pat savarankiškai sintetino polikarbonatą. Nors abi kompanijos užpildė paraišką JAV patentų biurui, buvo sutarta, kad pralaimėjusi įmonė gaus licenziją technologijai.

Kai ginčas buvo išspręstas „Bayer” naudai, 1960 metais „General Electric” pradėjo Lexan prekinio ženklo polikarbonato komercinę gamybą.

Šiai dienai iš polikarbonato gaminami kelių atitvarai, akiniai, kompaktiniai diskai, apsauginiai skydai, automobilių šviestuvai, šviestuvų gaubtuvai, šviečiančios reklamos raidės bei skydai, sportinių automobilių stiklai ir daugelis kitų gaminių.

Iš polikarbonato taip pat gaminami polikarbonatiniai šiltnamiai.

Polikarbonatų rūšys:

Žemiau aptariamos vienos iš populiariausių polikarbonatų rūšių:

 1. Monolitinis polikarbonatas. Monolitinis polikarbonatas yra vientisa, tvirta ir lanksti medžiaga, idealiai tinkanti stogų dangoms arba terasų uždangai. Ši polikarbonato rūšis pasižymi: dideliu lankstumu, leidžia kurti įvairias formas ir dydžius. Monolitinio polikarbonato viena pagrindinių savybių – labai didelis atsparumas smūgiams.
 2. Banguotas polikarbonatas. Jo savybės apima: padidintą stiprumą, nes banguotas dizainas padidina medžiagos tvirtumą. Gera izoliacija, puikiai tinka šildomoms patalpoms, šiltnamiams.
 3. Kanalinis polikarbonatas. Būtent šis naudojamas šiltnamiams dengti. Taipogi ir stoginėms ar švieslangiams, pvz. gamybinėse patalpose. Kalbant apie atsparumą smūgiams, monolitinis atsparesnis nei kanalinis.

Kaip pasirinkti polikarbonatą?

Kai renkatės polikarbonatą, svarbu atkreipti dėmesį į 5 svarbius faktorius:

 1. Įvertinkite naudojimo sritį. Pirmiausia nuspręskite, kur naudosite polikarbonatą. Skirtingi polikarbonato tipai tinka skirtingoms sritims, todėl svarbu išsiaiškinti, koks tipas geriausiai atitiks jūsų poreikius.
 2. Pasirinkite tinkamą storį. Polikarbonato storis gali skirtis priklausomai nuo projekto poreikių. Stipresnis ir storas polikarbonatas daugiau atlaiko smūgius, bet gali būti sunkiau tvirtinamas ir brangesnis. Pasirinkite storį atitinkantį jūsų projektą.
 3. Atkreipkite dėmesį į atsparumą aplinkos sąlygoms. Jei planuojate naudoti polikarbonatą lauke, svarbu įvertinti jo atsparumą UV spinduliams, temperatūros svyravimams, drėgmei ir kitoms aplinkos sąlygoms. Pasirinkite polikarbonatą su tinkamomis savybėmis, atsižvelgiant į jūsų regiono klimatą.
 4. Apie tvirtinimą pagalvokite iš anksto. Įsitikinkite, kad žinote, kaip planuojate tvirtinti polikarbonatą. Tai gali priklausyti nuo tvirtinimo profilių, varžtų ar kitų tvirtinimo sistemų. Įsigykite tinkamą tvirtinimo įrangą, kad būtų užtikrintas, saugus ir tvirtas montavimas.
 5. Konsultuokitės su specialistais. Jei nesate tikri dėl polikarbonato pasirinkimo, kreipkitės į specialistus arba mus. Mes galėsime jums patarti, atsižvelgiant į jūsų projektą ir reikalavimus.

Atidžiai apsvarstę šiuos faktorius ir atsižvelgę į savo projektą, galėsite pasirinkti tinkamą polikarbonato variantą, kuris atitiks jūsų poreikius ir užtikrins ilgalaikį sprendimą.

Kaip yra tvirtinami polikarbonatai?

Polikarbonatas gali būti tvirtinamas įvairiais būdais, priklausomai nuo naudojimo srities, medžiagos storio ir kitų veiksnių. Štai keletas būdų, kaip tvirtinamas polikarbonatas:

 1. Varžtais ir gumomis. Tai vienas iš paprasčiausių ir dažniausiai naudojamų būdų tvirtinti polikarbonatą. Varžtai su guminiu sandarikliu tvirtinami per polikarbonato skylutes į pagrindinę struktūrą arba tvirtinimo profilį. Prieš įsukant varžtą į medžiagą, reikia grąžteliu išgręžti 2-3 mm už varžto skersmenį didesnes skyles, tik tuomet įsukti varžtą (kadangi ši medžiaga esant temperatūros kaitoms linkusi plėstis ir trauktis).
 2. Specialūs tvirtinimo profiliai. Yra specialiai sukurti tvirtinimo profiliai, skirti polikarbonato tvirtinimui. Šie profiliai gali būti naudojami tiek horizontaliam, tiek vertikaliam montavimui. 
 3. Klipos arba rėmeliai. Kai kurie projektai naudoja specialias klipas arba rėmelius polikarbonato tvirtinimui. Šios klipos gali būti montuojamos ant struktūros, o polikarbonatas tiesiog įstumiamas į juos. Tai gali būti patogus būdas, ypač jei reikia lengvai keisti ar pakeisti polikarbonato dalis.
 4. Klijavimas. Tam tikrose situacijose polikarbonatas gali būti klijuojamas arba lipdomas tiesiai ant paviršiaus. Šis metodas yra tinkamas, kai norite išvengti matomų tvirtinimo elementų ir sukurti lygų paviršių. Tačiau svarbu pasirinkti tinkamą klijų tipą, kuris bus atsparus aplinkos sąlygoms ir užtikrins tvirtą prigludimą.

Pasirinkdami tvirtinimo metodą, svarbu atsižvelgti į projektą, naudojimo sąlygas, polikarbonato tipą ir jūsų asmeninius poreikius. Svarbu pasirinkti tinkamą tvirtinimo sistemą, kuri užtikrins saugų ir tvirtą polikarbonato laikymą.

Polikarbonato lakštai – nuo ko priklauso kaina?

Polikarbonato kaina gali skirtis priklausomai nuo kelių veiksnių, įskaitant medžiagos storį, dydį ir gamintoją. Tačiau svarbiausia yra rasti tinkamą kokybės ir kainos santykį, kuris atitiktų jūsų projektą.  Vienas svarbiausių dalykų, dėl kurių kainos skiriasi, yra lakštų dydžiai. Kuo didesni ir storesni bus polikarbonato lakštai, tuo brangiau jie kainuos. Tai suprantama, kadangi didesni ir storesni lakštai reikalauja daugiau medžiagos ir gali būti sunkiau gaminami bei tvirtinami.

Be to, spalva taip pat gali turėti įtakos polikarbonato kainai. Spalvotas polikarbonatas gali turėti papildomų apdailos arba apsauginių sluoksnių, kurie gali padidinti jo kainą. Taigi, svarbu suprasti, kad polikarbonato kaina gali skirtis dėl įvairių veiksnių, įskaitant lakštų dydį, storį ir spalvą.

Spalvotas polikarbonatas: kokį atspalvį pasirinkti?

Šviesesnės spalvos, tokios kaip blyški geltona arba šviesiai pilka gali suteikti jūsų patalpoms daugiau natūralios šviesos. Tokios šviesios spalvos dažnai pasirenkamos patalpoms, kuriose svarbu maksimaliai išnaudoti saulės šviesą.

Tuo tarpu tamsesnės spalvos, tokios kaip tamsiai mėlyna arba tamsiai žalia gali būti naudingos norint reguliuoti temperatūrą ir suteikti didesnį privatumą. Šios spalvos polikarbonatas gali absorbuoti daugiau šilumos, todėl jas dažnai renkasi projektams, kuriems svarbu išlaikyti šilumą, pavyzdžiui, šildomoms terasoms arba šiltnamiams. 

Kodėl verta rinktis mus?

Proplastik siūlome aukštos kokybės polikarbonato lakštus įvairių dydžių, storių ir spalvų, atitinkančius įvairių projektų poreikius. Mes siekiame užtikrinti aukštą klientų pasitenkinimą teikdami profesionalų aptarnavimą, patogų pirkimo procesą ir greitą prekių pristatymą.

Proplastik asortimente rasite platų polikarbonatų asortimentą: nuo šiltnamių dangų iki terasų stogų. Mes nuolat siekiame praturtinti savo prekių asortimentą, kad galėtume patenkinti įvairių klientų poreikius ir projektus. Pasitikėkite Proplastik, jei ieškote aukštos kokybės polikarbonato ir profesionalios klientų aptarnavimo patirties.

Susisiekite su mumis šiandien ir pradėkite savo projektą su patikima polikarbonato medžiaga!

 

Mūsų partneriai