20 metų patirtis!

Medžiagos statybai, reklamai, gamybai ir spaudai

Aliuminio profiliai

STANDARTINIAI ALIUMINIO PROFILIAI

Tai iš aliuminio metalo ekstruzijos būdu pagaminti įvairių standartinių formų profiliai. Kvadratiniai, stačiakampiai ir apvalūs vamzdžiai bei strypai. Profiliai ventiliacijos, reklamos, dekoravimo, automobilių, gamybos ir kitoms pramonės šakoms.

Tankis – 2,698 g/cm3

Aliuminis – tai cheminis elementas, žymimas Al trumpiniu, periodinės lentelės eilės numeris 13. Aliuminis yra lengvas, minkštas, kalus, plastiškas, tąsus, lengvai poliruojamas, anoduojamas, atspindintis šviesą. Elementas buvo pirmą kartą išgautas 1825 metais H. Oerstedo ir F. Vėlerio 1827 metais, nuo  devyniolikto amžiaus vidurio pradėti gaminti pramoniniu būdu ir pirmieji aliuminio profiliai.

Cheminės savybės – paviršius apsitraukia tvirta, plona oksido (Al2O3) plėvele. Amfoterinis, reaguoja tiek su šarmais, tiek ir su rūgštimis. Reaguodamas su šarmais sudaro aliuminatus,  jungiasi su azotu, siera, anglimi aukštoje temperatūroje.

Aliuminis – plačiausiai paplitęs Žemės planetos metalas (apie 8 proc.), randamas tokiuose junginiuose kaip  – feldšpatuose, žėrutyje ir kituose mineraluose. Aliuminio yra ir daugumos augalų sausojoje masėje, nors būtinas jis tik kai kuriems augalams – arbatmedžiui, hidrofitams (trūkumas sukelia lapų chlorozę).

Organizmuose aliuminis kaupiasi kauluose, smegenyse, kasoje, kepenyse, skydliaukėje, blužnyje, inkstuose, kraujyje. Esant dideliam pertekliui, sunkėja fosfatų asimiliavimas, mažėja hemoglobino.

Aliuminio dulkės yra žalingos kvėpavimo takams, kauluose išstumia kalcį, junginiai skatina kraujo krešėjimą, sutrikdo prakaito liaukas, gali sukelti egzemą, kontaktinį dermatitą ar aknę, žalingi nervų sistemai, žinomi kaip Alzheimerio ligos bei protinio atsilikimo patologiniai faktoriai.

Į organizmus aliuminis patenka su maistu, įkvepiant ar per sąlytį su oda: iš kosmetikos priemonių, implantų, dirbant su aliuminio junginiais, vakcinuojant ar naudojant aliuminius indus bei pakuotes. Sveikas žmogus per parą sugeba pašalinti iki 5-10 mg su maistu gaunamo aliuminio.

Iš aliuminio gaminama iki 0,004 µm folija, aliuminio lakštai ir aliuminio profiliai. Aliuminiu dengiami metalai – plienas (apsaugai nuo korozijos), taip pat veidrodžiai; kaip reduktorius ir deoksidatorius naudojamas lydant plieną ar ketų; aliuminio pudra naudojama gaminant akytąjį betoną, dažų ir lako pramonėje suteikiant jiems žvilgesį; folija – maisto produktams pakuoti; skysto pavidalo junginiai naudojami vakcinose; taip pat aliuminis naudojamas gaminant padidinto atsparumo ungniai medžiagas.

Iš aliuminio profilių taip pat gaminami šiltnamiai.

Mūsų partneriai