20 metų patirtis!

Medžiagos statybai, reklamai, gamybai ir spaudai

Dvipusė lipni juosta

Dvipusė lipni juosta – tai iš tam tikros medžiagos pagaminta nešamoji juostelė ar plėvelė, iš abiejų pusių dengta tam tikro tipo klijais ir iš išorės dengta apsaugine plėvele.

Dvipusės lipnios juostos dažniausiai naudojamos, kai norima greitai ir patikimai suklijuoti tam tikrus daiktus ar daiktus priklijuoti prie tam tikro paviršiaus. Klijuojant daiktus su dvipuse juosta, skirtingai nei su klijais, yra daug paprasčiau juos vėliau atklijuoti, padarant mažiau žalos paviršiui, prie kurio buvo priklijuotas daiktas.

Renkantis dvipusę lipnią juostą, būtina atsižvelgti į šiuos kriterijus: kokio lygumo paviršius norite suklijuoti, kokiomis oro sąlygomis suklijuoti paviršiai tarnaus, ar bus veikiami drėgmės, kaip stipriai norite suklijuoti paviršius ir ar vėliau suklijuotus paviršius norėsite atskirti.

Perkate didesnį kiekį ar dažnai naudojate šią prekę? Tuomet susisiekite su mumis dėl urminių kainų ir sąlygų.
Pavadinimas
ir kodas
NuotraukaParametraiGalimi matmenys,
(plotis x ilgis)
LinqBond
P4329
Storis - 0,22 mm;
Nešamoji medžiaga - skaidrus poliesteris;
Klijai - skaidrūs akrilo;
Apsauginė plėvelė - raudonos spalvos polipropilenas;
Darbinė temperatūra - nuo -30 iki +120;
Atspari UV spinduliams;
Tinka PET plokščių, aliuminio profilių, tentų klijavimui.
6mm x 50m
9mm x 50m
12mm x 50m
19mm x 50m
300mm x 50m
e.proplastik.lt
LinqSolidMount
VSB F022
Storis - 1,0 mm (12mm), 0,5mm (6mm);
Nešamoji medžiaga - skaidri akrilo puta;
Klijai - skaidrūs akrilo;
Apsauginė plėvelė - raudonos spalvos polipropilenas;
Darbinė temperatūra - nuo -30 iki +150;
Atspari UV spinduliams.
6mm x 33m
12mm x 33m
e.proplastik.lt
Lohmann
Duplocoll
5011
Storis - 1,00 mm;
Nešamoji medžiaga - balta PE puta;
Klijai - modifikuoto akrilo;
Apsauginė plėvelė - baltos spalvos popierius;
Darbinė temperatūra - nuo -40 iki +90;
Vidutiniškai atspari UV spinduliams;
Greitai sukimba.
9mm x 50m
12mm x 50m
19mm x 50m
e.proplastik.lt

Žinant aukščiau paminėtus kriterijus, toliau dvipusę juostą rinkitės atsižvelgdami į šias charakteristikas:

Juostelės storis. Plona juostelė naudojama lygių paviršių klijavimui, pvz. plokštės, profiliai, lentelės prie durų ir pan., o storesnė – kai paviršiai yra ne tokie lygūs, pvz. klijuojant prie tinkuotos ir dažytos sienos. Atminkite, jog atskiriant su plona juostele  (pvz. P4329) suklijuotus paviršius, juostelė atsiskirs ir pasiliks prie kažkurio iš vieno paviršiaus. Norint atskirti paviršius, suklijuotus su PE putų juostele (pvz. DuploColl 5011), juostelė supliš ties PE putos viduriu, o jos išoriniai sluoksniai pasiliks prie abiejų paviršių.

Klijų tipas. Juostelės dažniausiai būna trijų klijų tipų – gumos, akrilo ir modifikuoto akrilo.

Gumos klijai turi gelsvą atspalvį, pasižymi trumpu atsparumu UV spinduliams ir drėgmei, trumpesnis tarnavimo laikas. Gumos klijai pasižymi labai geru momentiniu sukibimu su paviršiumi. Mažesnis darbinių temperatūrų diapazonas. Rekomenduojama rinktis juosteles su gumos klijais vidaus darbams, kur nėra drėgmės ir norite greito sukibimo.

Akrilo klijai yra labai skaidrūs, labai atsparūs UV spinduliams ir drėgmei, ilgesnis tarnavimo laikas. Tačiau skirtingai nei gumos klijai, geriausio sukibimo momento reikia palaukti, geriausiai sukimba tik po dviejų parų. Didelis darbinių temperatūrų diapazonas. Rekomenduojama rinktis lauko darbams arba vidaus darbams, kur yra drėgmės.

Modifikuoto akrilo klijai – tai optimaliausi klijai, jeigu netenkina plėvelės su gumos arba gryno akrilo klijais. Modifikuoto akrilo klijai yra supaprastinta gryno akrilo versija. Šiais klijais pagaminta juostelė yra mažiau, bet pakankamai atspari UV spinduliams, drėgmei. Didesnis darbinių temperatūrų diapazonas nei gumos klijų. Turi šiek tiek prastesnį, tačiau pankamai gerą momentinį sukibimą (nereikia tiek laukti kaip su akrilo klijais).

Apsauginė plėvelė. Juostelės dažniausiai gaminamos iš plastikinės apsauginės plėvelės arba popieriaus pagrindu pagamintos juostelės. Plastikine plėvele dengtą juostelę patogu naudoti tada, kai suklijavus du paviršius, apsauginę plėvelę pageidaujama ištraukti tarp jau suklijuotų paviršių jos nenutraukiant, kadangi ji yra tąsi. Popieriaus pagrindu dengtą juostelę patogu naudoti tada, kai suklijavus du paviršius pageidaujama ją nutraukti tiesiog nuplėšiant rankomis. Kadangi plastikinė apsauginė plėvelė yra tąsi, jos nenutrauksite lengvai rankomis, teks panaudoti žirkles ar peilį.

Failo pavadinimasKalbaFailo tipasNuoroda parsisiuntimui
LinqBond P4329 techniniai duomenysEN.pdfAtsisiųsti
LinqBond TR213 techniniai duomenysEN.pdfAtsisiųsti
Lohmann Duplicoll 5011 techniniai duomenysEN.pdfAtsisiųsti
Lohmann Duplicoll 918 techniniai duomenysEN.pdfAtsisiųsti
Lohmann Duplicoll 57005 techniniai duomenysEN.pdfAtsisiųsti

Prieš klijuojant juostelę prie paviršiaus, būtina paruošti paviršių taip, kad nebūtų riebalų, dulkių ar kitų pašalinių veiksnių, kurie turėtų įtakos plėvelės sukibimui su paviršiumi. Paviršių rekomenduojama nuriebalinti, naudojant specialias priemones. Jei paviršius yra nulakuotas ar nudažytas, jis turėtų būti neliečiamas mažiausiai tris savaites po paskutinio padengimo.

Juosteles rekomenduojama klijuoti ne žemesnėje nei +10 laipsnių temperatūroje. Taip pat reikia numatyti, jog po užklijavimo per 24 valandas nebūtų staigaus temperatūros kritimo.

Dvipusė lipni juosta turi būti laikoma vėsioje, sausoje ir nuo saulės spindulių apsaugotoje patalpoje. Dvipuses lipnias juostas rekomenduojame sandėliuoti horizontalioje padėtyje. Rekomenduotinas patalpos drėgnumo santykis  50%-70%. Ideali sandėliavimo temperatūra nuo +18°C iki +35°C. Nesilaikant šių sąlygų, gali suprastėti dvipusės lipnios juostos lipnumo savybės.

Mūsų partneriai